Сторінки історії закладу: 1997-2020
Рішенням виконавчого комітету Павлоградської міської ради народних депутатів від 24.07.1997 року № 617 було затверджено відкриття 01 вересня 1997 року Центру позашкільної роботи та валеологічного виховання дітей.
І першими, хто повірив в майбутнє новоствореного закладу стали:
керівники Дитячого хореографічного центру «Контрасти» Оксень Л. Ю., Федоренко І. Ю., Зінько Т. В.,
керівник клубу східних єдиноборств «Лотос» Сліпченко С. І.;
Кривуля В. Ф. та Полторацька Н. В. з першими групами підготовки дітей до школи,
Гетман Л. П. - «Народні умільці»,
Онікієнко А. Ф., який створив куточок живої природи з неймовірними акваріумами.
У 1998 році заявила про себе шоу-група «Карамельки» під керівництвом Водоп’ян І. А.
1999 рік колектив очолила Зінько Т. В. Для вихованців Центру цей рік знаменний першими значними перемогами:
дитячий хореографічний центр «Контрасти» визнано одним з кращих колективів області,
Сліпченко Максим здобув Кубок миру з тайського боксу.
Все тільки починалось!
2000
В Центрі позашкільної роботи 42 гуртка відвідують 665 вихованців.
Розширилось коло участі у виставках, конкурах, змаганнях і кількість отриманих перемог!
Життя яскраве та насичене!
2001
Рік плідної співпраці педагогів і вихованців – приніс гарні результати у вигляді нагород міського, обласного та Всеукраїнського рівнів!
Львів (Всеукраїнський фестиваль сучасного естрадного танцю «Ритми часу») і Харків (Всеукраїнський турнір на кубок України), Бердянськ (Всеукраїнський фестиваль естрадної дитячої творчості) і Новомосковськ (Відкритий фестиваль сучасного танцю «Just dance», матчева зустріч з пауерліфтінгу), Дніпропетровськ («Новорічний серпантин», Відкрита першість по тайському боксу, Відкритий обласний фестиваль фольклору) і Орджонікідзе (Чемпіонат України з тхеквондо), Одеса (Чемпіонат Європи з тайського боксу) і Ялта (Чемпіонат України по тайському боксу), Хмельницький і Київ (Відкрита першість по тайському боксу).
Життя творче, активне і веселе!
2002
Два великих творчих колектива
ДИТЯЧИЙ ХОРЕОГРАФІЧНИЙ ЦЕНТР «Контрасти» і ШОУ-ГРУПА «Карамельки», переможці багатьох конкурсів, отримали звання «ЗРАЗКОВИЙ КОЛЕКТИВ»!
Життя і в самому Центрі бурхливе!
Заходи, що тут організовувались протягом року, відвідали 5 тисяч дітей та підлітків.
2003
Розвиток творчої особистості – питання не вчорашнього, нинішнього чи завтрашнього дня.
Це щоденна праця позашкілля.
Розвиток і підтримка кожної дитини, що прийшла на заняття гуртка.
Центр позашкільної роботи і валеологічного виховання, як багатопрофільний позашкільний освітній заклад, чудово вирішує поставлені перед ним завдання.
Колективи працюють натхненно і отримують нагороди. В закладі є вже традиції і створюється своя маленька, дуже добра історія.
2004
Розширюємо горизонти!
В закладі функціонують 48 гуртків різної спрямованості: художньо-естетичні, фізкультурно-оздоровчі, гуманітарні та екологічні.
Багато цікавих і пізнавальних заходів проводиться для гуртківців, залучаємо до них і дітей з дев'яти шкіл мікрорайону.
Творчі колективи впевнено виборюють на всеукраїнських фестивалях і конкурсах почесні призові місця – Львів, Ужгород, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Кіровоград, Ялта, Івано-Франківськ, Нікополь.
Новим кроком стали виступи на міжнародних концертних площадках – м. Сокобаня (Сербія).
Все частіше про наші досягнення пишуть у пресі.
2005
Дев’ятий рік натхненної спільної праці педагогів, дітей і батьків.
За цей час сформувався чудовий колектив талановитих педагогів-позашкільників.
Педагоги Центру не вчать, а діляться знаннями і досвідом: з колегами та вихованцями. Саме тому наші діти – переможці на конкурсах, змаганнях і фестивалях.
Багато уваги приділяється здоровому способу життя не тільки протягом навчального року. Літо також наповнене різноманітними оздоровчими заходами – іграми, мандрівками, розвагами.
2006
Виховання має комплексний характер. До нього причетні сім’я, найближче соціальне оточення засоби масової інформації тощо. Важливо, щоб виховний процес був особистісно орієнтованим та гуманістично спрямованим. Такий підхід передбачає ставлення до кожного вихованця як до неповторної особистості.
Виховна система Центру позашкільної роботи і валеологічного виховання спрямована на формування творчої, гармонійно розвиненої, освіченої та вихованої особистості, здатної до самореалізації, самовдосконалення та активних дій.
2007
Своє 10-річчя Центр позашкільної роботи та валеологічного виховання дітей відзначив у колі друзів, колег, вихованців та їх батьків.
Ювілейний рік приніс багато гарних подій:
Творчі колективи: Дитячий хореографічний центр «Контрасти» та шоу-група «Карамельки» підтвердили свої почесні звання «Зразковий художній колектив України». Керівники ДХЦ «Контрасти» Оксень Л.Ю. та Федоренко І.Ю. були нагороджені Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, а керівник шоу-групи «Карамельки» Водоп’ян І.А. – Почесним знаком «Відмінник освіти України».
Учасники Всеукраїнського семінару директорів еколого-натуралістичних центрів відвідали Живий куточок з чудовими акваріумами та кабінет декоративного квітникарства нашого Центру та високо оцінили самовіддану роботу завідувачів цих кабінетів Онікієнко А.Ф. та Олійник Т.М.
В листопаді провели міський семінар для заступників директорів шкіл міста «Використання можливостей позашкільних навчальних закладів в підвищенні ефективності виховного процесу».
В грудні ДХЦ «Контрасти» відзначив 25-річчя колективу грандіозним 2-х годинним концертом.
2008
Однією з переваг позашкілля є те, що це — територія свободи, яка забезпечує свободу вибору виду діяльності кожною дитиною.
Протягом року Центр позашкільної роботи і валеологічного виховання дітей схожий на величезний вулик талановитої малечі й підлітків.
Дітям важливо демонструвати свої таланти, бути почутими та побаченими.
Кінцевий і головний результат для педагога позашкільного закладу — це поява у дітей більшої творчої енергії і наснаги, осмислення ними більш складних і творчих цілей.
2009
Рік щедрий на перемоги в міжнародних заходах:
Школа бойового гопака «Хорс» здобула І місце на ІІ Міжнародному фестивалі національних бойових мистецтв;
Шоу-група «Карамельки» отримала І місце на Міжнародному фестивалі дитячої творчості «Весна в Артеке»;
ДХЦ «Контрасти» та театр сучасної хореографії «Лік» в складі учасників звітного концерту Дніпропетровської області на фестивалі мистецтв України;
Юні майстри декоративно-ужиткового мистецтва продемонстрували свої чудові роботи на Всеукраїнській виставці «Знай і люби свій край».
2010
Молоді, сильні духом, розумом та фізично. Не словом, а ділом, власним прикладом, доводять, що Україна - сильна нація!
Це – Школа Козацького Гарту «ХОРС»!
2011
Учнівське самоуправління відіграє провідну роль в набутті особистісного досвіду демократичних стосунків. В кожній школі є свій лідер самоуправління: президент, голова, командир, тобто людина, яка стоїть попереду і відповідає не тільки за себе, але й за тих, кого вона веде, відповідає за справу, яку разом роблять.
Але ж лідерами не народжуються. Навчання через практику, навчання через участь – важливі інструменти для становлення особистості підлітка, здатного для саморозвитку й конструктивної взаємодії з однолітками.
Саме для цього на базі Центру позашкільної роботи було створено Школу лідерства. Найактивніший прошарок старшокласників всіх шкіл нашого міста стали першими учнями цієї школи.
Метою навчання визначено:
- формування демократичних якостей підлітків,
- розкриття організаційних здібностей;
- виховання культури спілкування та побудови міжособистісних стосунків у колективі,
- виховання відповідальності за доручену справу,
- формування здатності до самоаналізу, самооцінки, об’єктивно оцінювати себе і роботу інших,
- розвиток умінь та навичок організації конструктивної взаємодії.
2011 рік – перший ювілей – 5-тиріччя з моменту створення Школи лідерства.
Іноді, роздивляючись світлини, розумієш як багато подій відбулося!
Кожне фото несе хвилю емоцій!
2012
Центр відзначив своє 15-річчя чудовим святом в колі найближчих друзів, вихованців та їх батьків, а також значним перемогами: 49 призерів на обласних заходах, 41 на Всеукраїнських та перемога на міжнародному фестивалі.
Феєричним концертом відсвяткував свій 30-й день народження зразковий колектив ДХЦ «Контрасти».
Влітку, як і кожного року, керівники творчих об’єднань організували змістовне дозвілля дітям в пришкільних літніх таборах – гуртки одного дня, розважальні ігрові програми, веселі змагання.
Керівники т/о «Креатив», «Мукасолька», «Народні умільці» провели міські семінари для вчителів образотворчого мистецтва та вчителів початкових класів шкіл нашого міста.
2013
Талант завжди родом з дитинства.
Указом Президента України 2013 рік був оголошений Роком дитячої творчості.
Мета заходів, які відбулись протягом року, сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їхнього творчого, інтелектуального, духовного, фізичного розвитку, виявлення та підтримка талановитих і обдарованих дітей, організація змістовного дозвілля.
Творчі об’єднання та вихованці здобули численні перемоги на обласних, всеукраїнських та міжнародних заходах: 61 обласного рівня, 50 – всеукраїнського та 12 перемог на міжнародних конкурсах та змаганнях.
ДХЦ «Контрасти» підтвердив почесне звання «Зразковий колектив».
У 2013 році Центр позашкільної роботи пройшов державну атестацію.
Творчість вносить в життя кожного з нас радість і знову надихає на творчість.
2014
Рік тривоги, втрат та надії. Рік, коли прийшло усвідомлення хто ми є, що важливе в цьому житті, за що треба боротися, що нас об’єднує.
Флешмоб «Україна – єдина», який провели наприкінці квітня, об’єднав більше 120 вихованців та їх батьків. Ще ніколи наші вихованці з такою гордістю не пов’язували собі жовто-блакитні стрічки, на малювали на щоках український прапор.
В червні після тривалої хвороби пішла з життя керівник шоу-групи «Карамельки» Водоп’ян Ірина Анатоліївна – неймовірна жінка, мрійниця, талановитий педагог. Її енергії вистачало на десятки вихованців, сотні заходів. Вона започаткувала в нашому місті свою моду на сценічні костюми, зачіски, стиль подачі кожної пісні. Ірина Анатоліївна залишилась в пам’яті і серці кожного, кому пощастило працювати з нею.
І це була не остання сумна подія.
В липні отримав поранення наш педагог, керівник ШКГ «Хорс», в міську лікарню стали поступати поранені бійці, місто приймало вимушено переміщених осіб.
Біда згуртувала нас та надихнула на добрі і щири вчинки.
2015
Творчі об’єднання центру здобули 37 перемог на обласних, 14 на всеукраїнських, 8 на міжнародних заходах.
Наприкінці року Центр розширив напрями роботи – додались гуртки науково-технічного напряму.
Концертний виступ у військовій частині у с. Гвардійське запам’ятався і артистам, і господарям, які нас щиро вітали.
Ми дружньо відсвяткували Масляну, працювали з пришкільними таборами, проводили розважальні програми на майданчиках міста, давали звітні та благодійні концерти.
Протягом декади декоративно-вжиткового та образотворчого мистецтва проведено серію майстер-класів для батьків і підсумковою стала виставка «Кумедні тварини» робіт вихованців гуртків «Креатив», «Народні умільці», «Юність», «Мукасолька».
З надією зустрічали Новий рік.
2016
Цей рік запам’ятався численними перемогами на обласних (23), всеукраїнських (32), міжнародних (8) змаганнях, конкурсах, виставках;
веселою Масляною, святами до Дня сім’ї, міста, чудовими виставками та цікавими майстер-класами, звітними концертами творчих колективів та екскурсіями славетними містами України: Київ, Одеса, Львів, Полтава;
отриманням гранту від німецької організації «GIZ» та роботою над соціальними проектами «Ми разом», «Ширше коло», «Тепло твоїх долоней», «Школа жизни»;
проведенням міської та обласної виставки «Наш пошук і творчість – тобі. Україно!», обласного конкурсу «Модель майбутнього», міського та обласного етапу конкурсу для молодших школярів з початкового технічного моделювання.
2017
"Центр" відзначив своє 20-річчя, а в грудні свій 35-й день народження – Дитячий хореографічний центр «Контрасти».
Влітку ми вперше організовували на базі центру літній оздоровчий табір для своїх вихованців. Спроба була дуже вдалою, тому на наступний рік було багато бажаючих. Та не судилося...
І, як і кожного року: виставки, змагання, конкурси, майстер-класи для колег та батьків наших вихованців.
Рік нових відкриттів та перемог.
2018
Школа козацького гарту «ХОРС» (керівник Бакала А. О.) здобула перемогу в змаганнях «Дніпровські пороги» та Всеукраїнському змаганню з Українського рукопашу СПАС.
Наймолодша група вокального ансамблю «Прем’єра» (керівник Богатько Є.А.) зайняла перше місце на Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв та творчості «Музика любові».
Для ДХЦ «Контрасти» (керівники Зінько Т. В., Джужа І.О., Федоренко І. Ю.) цей рік став особливо «врожайним». Лише перерахуємо: гран-прі на 20-му відкритому фестивалі хореографічного мистецтва «Небояки-2018» (м. Харків), золото та срібло на Всеукраїнському чемпіонаті з хореографічного мистецтва «ART DANCE 2018» (м. Київ), перемога на Міжнародному фестивалі конкурсі «Золото Карпат 2018» (м. Яремче); золото на Міжнародному фестивалі «Барвиста осінь 2018» (м. Київ) та перемога на Міжнародному фестивалі -конкурсі «BIG STAR 2018» (м. Одеса).
Колекцію перемог поповнили також вихованці інших гуртків. У квітні 2018 року на Чемпіонаті України з автомодельного спорту золото отримали вихованці гуртка «Радіокеровані автомобілі».
Вихованці гуртків "Народні умільці", Юність" та творчого об'єднання "Креатив" отримали найвищі нагороди на Всеукраїнському фестивалі-виставці "Знай та люби свій край".
Всі досягнення вихованців Центру – це, перш за все, результат наполегливої праці педагогiв, показник професіоналізму та самовідданості.
2019
Рік запам’ятався численними перемогами вихованців гуртків науково-технічної творчості:
- першою перемогою гуртка «Робототехніка», який розпочав роботу лише у вересні 2018-го, на Всеукраїнських змаганнях «Роботрафік-19». Не маючи ще достатнього досвіду, зробивши лише перші кроки в розробці та створенні роботизованих приладів, наші вихованці зайняли почесне 3 місце, уступивши командам, які вже мали великий досвід.
- перемогою гуртка «Фіксики» (керівник Біловол Р.В.) на 4 Всеукраїнському фестивалі з ПТМ у місті Нетішін;
- ГРАН-ПРІ творчого об’єднання "Креатив" (керівник Плюсніна Світлана Валеріївна) на Міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі Gold fest w Magicznych Ogrodаch (Польща), яке представило Україну в складі
делегації Дніпропетровскої області.
- перемогою вихованців гуртка «Радіокеровані автомобілі» та гуртка «Картинг» на Чемпіонатах України.
Традиційно переможними були виступи наших юних вокалістів хору «Радість» (кер. Богатько Є.А.) на Всеукраїнських фестивалях «Перші кроки до зірок» та «Новорічна феєрія».
Дитячий хореографічний центр «КОНТРАСТИ» раз за разом доводив свою першість на всеукраїнських та міжнародних фестивалях хореографічного мистецтва.
2020
В 2020 році в наше життя увірвався COVID-19, який назавжди змінив уявлення про справжні цінності та важливі речі. Ми вперше зіткнулись з
неможливістю вільно пересуватись містом, країною, спілкуватись, обійматись, займатись у звичному ритмі. Вперше спробували перевести своє життя в онлайн формат і зрозуміли, що в багатьох випадках це неможливо.
Так, ми використовували дистанційні форми навчання, але повідомлення про те, що дозволено займатись на вулиці, нехай і з обмеженнями, стало для нас та наших вихованців чи не найбажанішим святом!
Але нові вимоги часу дозволи нам по-іншому подивитись на здібності на можливості як педагогів, так і вихованців.
Особливою подією стала перемога наших дошкільнят (група «Цікава логіка» під керівництвом Полторацької Н. В.), які зайняли перші місця на Всеукраїнській олімпіаді «Всеосвіта Весна» в номінаціях «Логіка» та
«Математика». А цім дітям лише п’ять років!
А педагоги підтвердили свій професіоналізм, зайнявши призові місця в обласному конкурсі на кращу методичну розробку з науково-технічної
творчості. Проекти «Іграшки минулих століть» (автор Бурик Лариса Василівна, керівник т/о «Нестандарт»), «Виготовлення моделі літаючої
техніки з паперу та картону на заняттях гуртка початкового технічного моделювання» (автор Біловол Руслана Василівна, керівник т/о «Фіксики»), «Основні жанри фотографії» (автор Ватуля Олена Олексіївна, керівник гуртка «Арт майстерня») та «Використання проектної технології навчання на заняттях художньо-технічного гуртка закладу позашкільної освіти»
(автор Плюсніна Світлана Валеріївна, керівник т/о «Креатив») отримали найвищу оцінку поважного журі.
Продовження історії тут :